Danışmanlar

Süha TANRIVER
Prof. Dr. Süha TANRIVER

1962 yılında Yozgat’ta doğan Prof. Dr. Süha Tanrıver, 1​985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medenî Usûl ve İcra-İflâs Hukuku Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi görevini ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği görevini icra etmektedir.

Kendisi, uzun yıllar Türkiye Noterler Birliği Başkanlık danışmanlığı ile Noterlik Hukuku Araştırma Enstitüsü Vakfı Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Hâlâ da Noterler Birliği Başkanlık danışmanı görevini sürdürmektedir ve Noterlik Hukuku Araştırma Enstitüsü Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Prof. Dr. Süha Tanrıver’e, ayrıca, noterlik hukukuna ve noterlik mesleğine sağlamış bulunduğu katkılardan ötürü “Fahri Noterlik” ber’atı verilmiştir.

Mehmet Emin EKMEN
Mehmet Emin EKMEN

1975 yılında Batman’da doğan Mehmet Emin Ekmen, 1996 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

23. Dönem Batman Milletvekilliği yapan Mehmet Emin Ekmen, meslek hayatına serbest avukat olarak başlamıştır. Bunların yanı sıra, Batman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve İnsan Hakları Komisyonu ile Kadın ve Çocuk Hakları Komisyonu Başkanlığı, Tema Vakfı'nın Temsilciliği, Batman Çevre Gönüllüleri Derneği Yöneticiliği, Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, Herkes İçin Spor Federasyonu Batman Temsilciliği ve Batman Mazlum-Der Kurucu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen Türkiye futbol federasyonu Tahkim kurulu üyesidir.

Kendisi, Türkiye Noterler Birliği Yasama Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Serdar GÜMÜŞAY
Serdar GÜMÜŞAY

1976 yılında Ankara’da doğan Serdar Gümüşay, 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Maliye Ana Bilim Dalında yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir.

2000 yılında Maliye Bakanlığında Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak göreve başlamıştır. 2003 yılında Gelirler Kontrolörlüğüne, 2018’de de Gelirler Baş Kontrolörlüğü'ne atanmıştır. 2006 - 2011 yıllarında Gelirler Kontrolörleri Derneğinde sırasıyla Yönetim Kurulu Üyesi, Sayman ve İkinci Başkanlık görevlerinde bulunmuştur. 2011 yılı başından itibaren Yeminli Mali Müşavir ve Ortak Baş denetçi olarak mesleki hayatına devam etmekte olan Serdar Gümüşay​, Türkiye Noterler Birliği Mali Danışmanı olarak görev yapmaktadır.​​​​