Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Hukukçuyu Bekleyen Gelecek Kariyer Günü” Etkinliği

07.12.2016

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi “Hukukçuyu Bekleyen Gelecek Kariyer Günü” Etkinliği

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci topluluklarından CERİDE-İ KANTAR, 6 Aralık 2016 Salı günü Fakülte bünyesinde "Hukukçuyu Bekleyen Gelecek Kariyer Günü" etkinliği düzenledi. Etkinliğin öğleden sonra gerçekleşen ve moderatörlüğünü Danıştay Üyesi Mehmet AYDIN'ın yaptığı oturumda Türkiye Noterler Birliği Başkanı Yunus TUTAR, Anayasa Mahkemesi Üyesi Hasan Tahsin GÖKCAN ve Yargıtay Üyesi Bülent SAVTOK öğrencilere yönelik birer konuşma yaptı.

Oturumda konuşan Türkiye Noterler Birliği Başkanı Yunus TUTAR, noterlik mesleğine nasıl başladığını, mesleğe bakış açısı ile ilgili bazı yanılgıları, noterlik mesleğinin gelişimini ve noterlik mesleğine giriş değişikliklerini kapsayan Noterlik Kanunu Yasa Tasarısı ile ilgili detaylı bilgi verdi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Hasan Tahsin GÖKCAN, hakimlik mesleği ve Anayasa Mahkemesinin teşkilat yapısı hakkında bilgi verirken Yargıtay Üyesi Bülent SAVTOK, mesleğe nasıl başladığı, mesleğe bakışı ve mesleki kariyeri hakkında bilgilendirme yaptı. Oturum başkanı Mehmet AYDIN da Danıştay'ın değişen teşkilat yapısı, mesleğin avantaj ve dezavantajları ile idari yargı alanları hakkında açıklamalarda bulundu.

Öğrencilerin sorularına cevap verilmesinin ardından, plaket töreni ve öğrencilere yönelik hediye çekilişi ile etkinlik sona erdi.

×