UINL Kurumsal Toplantıları Tiflis’te Gerçekleşti

18.05.2017

.

11-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Tiflis'te Uluslararası Noterler Birliği (UINL) Kurumsal Toplantıları gerçekleşti.

11-12 Mayıs tarihlerinde yapılan Komisyonlar, Çalışma Grupları ve Yönetim Kurulu toplantılarının ardından Birlik Başkanımız Yunus TUTAR ve UINL Genel  Konsey üyelerimiz Bülent YİĞİT ile Azize Fisun ÖZALP'ın  katıldığı 13-14 Mayıs tarihlerinde yapılan UINL komisyon toplantılarının birinci bölümü, UINL Başkanı José MARQUEÑO DE LLANO ve Gürcistan Noter Odası Başkanı Nino KHOPERIA'nın açılış konuşmaları ile başladı.

Daha sonra, 18 Ekim 2016 tarihli Paris'teki Genel Kurul toplantı tutanaklarının onaylanması ve 3-4 Şubat 2017 tarihli Madrid'teki ve 12 Mayıs 2017 tarihli Tiflis'teki Yönetim Kurulu toplantılarının sunulması gerçekleşti. Başkan raporunun da görüşülmesinin ardından toplantının ikinci bölümüne geçildi.

Toplantının ikinci bölümünde de, UINL temalarına yer verildi. Kurumsal toplantıların üçüncü bölümünde ise, Başkan Yardımcıları, Kıta ve Kıtalararası Komisyonlar ve Çalışma Gruplarının çalışma programlarının temel noktaları hakkında sunumlara ve tartışmalarla  yer verildi. Son olarak, UINL Mali durumu, UINL yeni web sitesi ile Birliğin ve üye noterliklerin ilgisini çeken toplantı ve noterlik etkinliklerinin görüşülmesi ile kapanış yapıldı.

Toplantıların ardından Başkan Yunus TUTAR, Gürcistan Noter Odası Başkanı Nino KHOPERIA ile bire bir görüşmelerde bulundu. Başkan Nino KHOPERIA, Türk Noterlik sisteminin incelenmesi, yeni gelişmekte olan Noterlik sistemine katkıda bulunmak ve Türkiye ile kurumsal ilişkilerin arttırılması amacıyla Tiflis'te veya Türkiye'de toplantılar yapmak istediğini ifade etti. Görüşmenin ardından, Başkanımız Yunus TUTAR, Başkan Nino KHOPERIA'ya kurumsal plaket ve hediye takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Başkanımız Yunus TUTAR ve UINL Genel Kurul Üyelerimiz, Kurumsal Toplantılardan bir gün önce ise, Tiflis'teki Türk Büyükelçimiz Zeki Levent GÜMRÜKÇÜ'yü ziyaret etti. Ziyaret sırasında Türkiye ve Gürcistan ilişkileri ve Noterlik Sistemlerine yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu. Başkan TUTAR Konsolosluk Noterlik bölümünü de Büyükelçilik İkinci Katibi Burak BAHÇECİ ile birlikte incelemlerde bulundu ve çalışanlar tarafından kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi.

Başkan TUTAR, GÜMRÜKÇÜ'ye kurumsal plaketimizi takdim ederek teşekkürlerini sundu ve Büyükelçilik ziyaretini sonlandırdı.


Türkiye Noterler Birliği
Tüm Hakları Saklıdır. @2017

Bu site en iyi Google Chrome web tarayıcısı ile çalışmaktadır.
24.06.2014 Tarihinden İtibaren Ziyaretci Sayısı 3259586
Son Güncellenme Tarihi 20.04.2018 16:28