3. CNUE Fütüroloji Forumu Budapeşte’de Gerçekleşti

24.05.2017

.

​21-22 Mayıs 2017 tarihlerinde Budapeşte'de Macar Noterler Birliği ve Budapeşte Noter Odasının ev sahipliğinde 3. Avrupa Birliği Noterler Konseyi (CNUE) Fütüroloji Forumu  gerçekleşti. 

3. Fütüroloji Forumu, CNUE Başkanı José Manuel García COLLANTES ve Oda Başkanı Dr. Tamas PARTİ'nin açılış konuşmaları ile başladı ve Macar Bilim Adamları tarafından yapılan sunumlarla devam etti.

Öncelikle, Budapeşte Eötvös Loránd Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan matematikçi ve psikolog Dr. László Mérő  "Yakın zamanda yapay zekanın hayatımıza olan rolü" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Dr. László Mérő 'nun sunumundan sonra, "Akıllı arama, veri analizi, agile ile Java geliştirme" konularında uzman olan Zoltán Varjú'nun sunum konusu ise "Veri akını; ne kadar büyük veriler hayatımızı değiştiriyor?" oldu.

Ardından,  Orta Avrupa Üniversitesi öğretim görevlisi, stratejik düşünür Yusaf Akbar, sunumunda "Paylaşım ekonomisine kucak açma veya bunlara direnme: Mesleki ve hukuksal hizmet şirketleri için stratejiler" konusunu ele aldı.

Öğle yemeği için ara verilen forum, öğleden sonra İspanya Noteri ve CNUE Yeni Teknolojiler Çalışma Grubu Üyesi  Bay Jose Carmelo LIopis'in "Noterlik verilerinin tek İspanyol endeksi" konulu sunumu ile devam etti.

Son olarak, Fütüroloji Forum Başkanlığını üstlenen Macar Oda Başkanı Dr. Tamas PARTİ, "Yeni Bilgi Teknolojileri Projesi" konulu bir sunum gerçekleştirdi.

3. CNUE Fütüroloji Forumu, sunum konularına yönelik tartışmalarla son buldu.


Türkiye Noterler Birliği
Tüm Hakları Saklıdır. @2017

Bu site en iyi Google Chrome web tarayıcısı ile çalışmaktadır.
24.06.2014 Tarihinden İtibaren Ziyaretci Sayısı 2935722
Son Güncellenme Tarihi 21.01.2018 22:03