Kosova Cumhuriyeti Noter Odası’nın 5. Yılı Priştine’de Kutlandı

30.05.2017

Kosova Cumhuriyeti Noter Odası’nın 5. Yılı Priştine’de Kutlandı

​27 Mayıs 2017 tarihinde, Priştine'de Kosova Cumhuriyeti Noter Odası'nın 5. Yıl Dönümü kutlandı. Başkanımız Yunus TUTAR, İstanbul Noter Odası Başkanı Tamer ALGÜL , Antalya Noter Odası Başkanı Ersin HARMANDAR ve önceki İstanbul Noter Odası Başkanı Hikmet KAPLAN'ın davet üzerine katıldıkları toplantı, Kosova Cumhuriyeti Noter Odası Başkanı Arbena SHEHU'nun "Kosova'daki 5 yıllık Noterlik sistemi, Sorunlar, Başarılar ve Hedefler" konulu konuşması ile başladı. 

Başkan SHEHU'den sonra, sırasıyla Kosova Adalet Bakanı Dhurata HOXHA,  Uluslararası Noterler Birliği (UINL) Başkanı José MARQUEÑO DE LLANO ve Noterlik Çalışmaları Uluslararası Enstitüsü Temsilcisi Michel MERLOTTI konuşma yaptı.

Son olarak, Arnavutluk Noter Odası Başkanı Mimoza SADUSHI, konuşmasında "Ülkenin Ekonomik ve Sosyal Gelişmesinde Noter Faaliyeti ve Rolü" konusuna yer verdi.

Birlik Başkanımız Yunus TUTAR da toplantıda bir konuşma yaparak, Kosova Cumhuriyeti Noter Odasının 5. Yılını kutladı, Kosova ve Türkiye ilişkilerine yönelik düşüncelerini ifade etti.

Toplantı sonrası Başkan TUTAR  Kosova Adalet Bakanı Dhurata HOXHA ile bir görüşme yapmış ve kendisini ülkemize davet etmiştir.

Başkan TUTAR, Kosova Oda Başkanı Arbena SHEHU'e kurumsal plaket ve hediye takdim ederek teşekkürlerini iletti.


×