114. Fransız Noterler Kongresi Cannes’da Gerçekleşti

01.06.2018

114. Fransız Noterler Kongresi Cannes’da Gerçekleşti

Fransız Noterler Birliği bünyesinde 27-30 Mayıs 2018 tarihlerinde 114. Fransız Noterler Kongresi, “Yarın, Yeni Toplum Modeli" teması ile gerçekleşti.

Tarım ormancılık, enerji, şehircilik veya vergi gibi çok farklı sorularda hayati bir konuyu tartışmak, yarının ülkesini çizmek, dünyadaki dernekler ile bilgi alış verişinde bulunmak gibi amaçlarla dünyanın dört bir tarafından hukukçuların ve yaklaşık 2500 noterin bir araya geldiği Kongre'de Noter GUILLAUME LORISSON Başkanlığında “Yarın Tarım", Noter Antoine Gence Başkanlığında “Yarın Enerji", Noter Christophe Sardot Başkanlığında  “Yarının Şehri" ve Noter Christophe Le Guyader Başkanlığında “Yarının Finansmanı" konuları üzerine teknik toplantılar yapıldı.

Fransa Milletvekillerinin ve hükümetin çalışmaları için ilham kaynağı olan, aynı zamanda yerel yönetim temsilcilerine ve tüm vatandaşlara birçok pratik araçlar sunan ve raportörlerinin iki yıl süren çalışmalarının meyvesi olan 114. Fransız Noterler Kongresinde Fransa Adalet Bakanı Nicole Belloubet, Fransız Noterler Birliği Başkanı Didier Coiffard, 114. Fransa Noterler Kongresi Başkanı Emmanuel Clerget, Genel Raportörü Antoine Bouquemont, Alpes-Maritimes İli Noterler Odası Başkanı Jean-Philippe Vouillon, Aix-en-Provence İstinaf Mahkemesi Noterler Bölge Konseyi Başkanı Gérard Turlur, Cannes Belediye Başkanı Alpes- Maritimes bölgesi Başkan Yardımcısı Cannes Lérins Topluluğu Başkanı David Lisnard gibi isimlerin yanı sıra Birliği temsilen Başkan Yunus Tutar da yerini aldı.


Not: Kongre ile ilgili konu detayları için ekte yer alan programı inceleyebilirsiniz.


×