30. Avrupa Noterler Konferansı Salzburg’da Gerçekleşti

18.04.2018

30. Avrupa Noterler Konferansı Salzburg’da Gerçekleşti

​19-20 Nisan 2018 tarihlerinde Salzburg'da “Dijital Dünya'da Tüketiciyi Koruma ve Noter /Hakları Korumak – İmtiyaz Fırsatları" konulu bir Konferans gerçekleşti. Konferans toplantısında gayrimenkul alımları ve dijital şirket oluşumu da dahil olmak üzere noterlik hizmeti sağlanması bağlamında tüketicinin korunmasında noterin rolü üzerinde duruldu. 

Birlik Başkanımız Yunus Tutar ve Avrupa İşleri Komisyonu Genel  Konsey Delegeleri Süleyman Ersin Harmandar ile Nurgün Ceylan'ın  katıldığı Konferansın açılış seremonisini Avusturya Noterlik Akademisi Başkanı Michael Umfahrer, Salzburg Eyaleti Hükümet Üyesi Brigitta Pallauf, Avusturya Özel Hukuk Noterler Odası Başkanı Ludwig Bittner ve Federal Anayasal, Deregülasyon, Reform ve Adalet İşleri Balanı  Josef Moser gerçekleştirdi.

Açılışın ardından, Avrupa Forumu Başkanı, Eski AB Komisyon Üyesi, Eski Federal Bakanı (AT) Franz Fischler'in koordinatörlüğünde “Barış - Büyüme - Avrupa'da Güvenlik" konusu ele alındı ve genel tartışma ve özet ile toplantının ilk bölümü sona erdi.

Toplantıda görüşülen bir diğer konu ise GD GROVV- İç Pazar, Sanayi, Girişimcilik ve KOBİ Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Irmfried Schvvimann tarafından koordine edilen “Şirketler için Dijital Çözümler" oldu.

Bremen Üniversitesi (DE) Avrupa Hukuk ve Siyaset Merkezi Direktörü Christoph Schmid önderliğinde “Noter- Avrupalı Tüketiciyi Korumada Bir Destekçi" konusu görüşüldü.

Avusturya Noterlik Akademisi Başkanı Michael Umfahrer ve Kanun Panoraması ve İç Politika- D / e Presse" gazetesinin editörü  Philipp Aichinger moderatörlüğünde panel tartışmaları gerçekleştirilip, genel özet yapılarak ilgili toplantılar sona erdi. 


×