NOTERLİK İŞLEMLERİM

Noterlik İşlemlerim hizmeti 1512 sayılı Noterlik Kanunun 198/A maddesi gereği 08.02.2018 tarihinde hizmete açılmıştır. Bu hizmet sayesinde vatandaşlarımızın noterliklerde gerçekleştirdikleri işlemlere ait temel bilgileri ile görüntüleyebileceklerdir. Noterlikte gerçekleştirdiğiniz işlemleri listeleyerek, varsa kendi bilginiz dahilinde olmayan, usulsüz gerçekleştirilen işlem bilgilerine erişerek gerekli önlem ve tedbirleri alabilirsiniz.

Noterlik İşlemlerim hizmetinde önemi gereği ilk olarak kişilerin verdikleri vekaletnamelerin listelenmesi bölümü açılmıştır. Bu bölümden 01.03.2016 tarihinden itibaren gerçekleştirilen vekaletname bilgilerine ulaşılabilirsiniz.

Bir vekaletname işlemi için verildiği noterlik, verildiği tarih, yevmiye numarası, vekalet verilen kişiler ve bu kişilerin azil ve istifa durumları gösterilmektedir.

Kişi bilgisinde olmayan, usulsüz gerçekleştirilen bir işlem varsa o işlemin gerçekleştirildiği noterlik iletişim bilgilerine ulaşarak direk ve hızlı bir şekilde o noterlik ile temasa geçebilirsiniz.

Bu sistemin kullanımı için vatandaşlarımızın TNB E-Hizmetler üyeliği işlemini bir defaya mahsus yaptırması gerekmektedir. Ücretsiz olan üyelik işlemini en yakın noterlikten yaptırabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi ve sistemin kullanımı için Noterlik Paylaşım Sistemi (NPS) portaline buradan erişebilirsiniz.